تخلیه چاه مکانیزه

تخلیه چاه مکانیزه

تخلیه چاه 

تخلیه چاه مکانیزه

تخلیه کردن چاه یکی از مشاغل مهمی می باشد که به وسیله ی دستگاه های مختلفی انجام می شود. تخلیه چاه را زمانی انجام می دهند که چاه پر شده باشد و قبلا که تکنولوژی پیشرفت چندانی نداشت، توسط افراد مخصوصی صورت می گرفت ولی امروزه تکنولوژی کمک بسیار شایانی کرده و انجام این کار را سهولت بخشیده است.
 همان طور که می دانید هرچه محل زندگی شما قدیمی تر باشد، بیشتر امکان دارد نیاز باشد چاه را تخلیه کنید.
اگر بخواهیم قیمت تخلیه چاه را مورد بررسی قرار دهیم باید بدانید که قیمت تخلیه ی چاه در هر محل متفاوت می باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد.
اگر عواملی مانند بالا زدن آب توالت، بو های نا مطبوع، گرفتگی چاه و …. را مشاهده کردید باید بدانید که چاه فاضلاب شما پر شده و نسبت به خالی کردن آن باید اقدام کنید. لبته این مورد را نیز باید بدانید که برای تخلیه ی چاه حتما باید از متخصصی حرفه ای استفاده کرده و با مراکز مربوطه تماس بگیرید و حتما دقت کنید تا به خاطر پرداخت کردن مبلغی کمتر از کارگر های ساده استفاده نکنید زیرا این کار امری تخصصی می باشد و اگر کارگر ساده ای اقدام به انجام این کار داشته باشد، احتمال سقوط به داخل چاه و هم چنین آسیب های جدی وجود دارد. متخصصین حرفه ای می توانند به راحتی دهانه ی چاه را پیدا کرده و با استفاده از تجهیزات کامل، اقدام به خالی کردن آن کنند.
در قسمت های بعدی به بررسی نحوه تخلیه چاه و … خواهیم پرداخت.

نحوه ی تخلیه چاه

چاه های فاضلاب را می توان با استفاده از روش های مختلفی تخلیه کرد از جمله ی این روش ها می توان به تخلیه ی چاه با استفاده از دستگاه، تخلیه ی چاه با استفاده از حفر چاه های کمکی اشاره کرد که مرسوم ترین آن ها تخلیه ی چاه با استفاده از دستگاه می باشد.
در روش تخلیه ی چاه با استفاده از دستگاه، از مکنده های بسیار قوی و یک سری تانکر های مخصوص که مواد موجود در فاصلاب را در آن قرار داده و در محل های مخصوصی خالی می کنند، چاه را تخلیه کرده و آن را پاک سازی می کنند. البته این مورد را نیز باید توجه داشته باشید که این عملیات باید با استفاده از نیرو های ماهر انجام شود و همان طو رکه قبلا نیز گفتیم از نیروهای ساده و نا وارد استفاده نکنید زیرا ضرر های جانی و مالی زیادی را به وجود خواهد آورد. در روش استفاده از دستگاه امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، برخی از دستگاه ها، جامدات و موادی که اگر ممکن باشد در انتهای چاه بمانند را با استفاده از مکنده های قوی کشیده و چاه را تازه خواهند کرد.
اما در روش استفاده از چاه کمکی، با استفاده از کمک یک متخصص مشخص می شود که میزان اندازه و دیگر مشخصات چاه چگونه می باشد و پس تشخیص مشخصات چاه، می توان یک چاه کمکی در کنار چاه اصلی کنده و اقدام  به تخلیه ی چاه کنند. البته این روش زیباد مرسوم نمی باشد  و کمتر ممکن است از این روش استفاده شود.

تخلیه چاه مکانیزه 

 پر شدن چاه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و افرادی که نمی دانند چاه پر شده و علت را گرفتی لوله ها می دانند، در سایت های مختلفی به دنبال روش هایی برای رفع گرفتگی لوله ها می باشند و نمی دانند استفاده از این روش ها که به ظاهر ساده است، ممکن است خطرناک بوده و عواقب خطرناکی در پی داشته باشد پس بهترین کار این می باشد که از متخصص های مربوطه استفاده کنید.
یکی از روش های تخلیه چاه ، تخلیه چاه مکانیزه می باشد. تخلیه ی چاه مکانیزه دارای سرعت بیشتری می باشد و هم چنین کیفیت بالاتری نیز دارد و البته این روش بسیار اصولی تر انجام می گیرد. در این میان چیزی که بسیار حائز اهمیت می باشد به این صورت است که دقت کنید اگر برای تخلیه ی چاه خود را شرکت های مختلفی تماس گرفتید، آن ها حتما باید از وسایل با کیفیت و هم چنین نو استفاده کنند که از جمله ی این ابزار ها می توان به تانکر های مخصوص، پمپ های لجن کش، ابزار های مخصوص برای این کار و …. اشاره کرد، ولی برخی از شرکت ها از وسایلی با کیفیت های بسیار پایینی که قدیمی شده اند نیز استفاده می کنند و آسیب های جدی ای را به چاه وارد می کنند و علاوه بر این دستمزد بیشتری را نیز دریافت خواهند کرد، پس دقت کنید تا به هر شرکتی برای تخلیه ی چاه های خود تماس نگیرید و حتما از شرکت های معتبر و با سابقه استفاده کنید.
تخلیه چاه – تخلیه چاه مکانیزه – تخلیه چاه با تانکر – تخلیه چاه با مکنده – تخلیه چاه با ساکشن – تخلیه چاه به وسیله دستگاه مکنده – تخلیه چاه مکانیزه با ساکشن – تخلیه چاه با دستگاه